Jak ráda si každá malá slečna obléká svoji Barbie do překrásných šatů. A věřte nebo ne, ale i velká máma s melancholickou jiskřičkou v očích ráda oblékne znovu, po letech, panenku do princeznovských šatů, třebaže jsou ty šaty dortové a celý dort včetně panenky Barbie pak připadne přece jen té menší slečně.

barbie16

Na Barbinčin oděv potřebujeme ze všeho nejdříve formu na bábovky. Když je dortový korpus upečený můžeme opatrně navléknout panenku Barbie do šatů (bábovky).

Barbie dort

barbie2

Na zdobení budeme potřebovat proužky z modelovací hmoty, které nařežeme nožem nebo použijeme tzv. rádélko na stuhy.

barbie4

Jednu stranu proužků ztenčíme pomocí cukrářské kostice. Tak docílíme zdobných volánků, které přilepíme na přední stranu šatů a snažíme se je průběžně nadzvedávat, aby vzbuzovaly nadýchaný dojem.

barbie5
barbie9

barbie10

Je načase vyválet cukrářskou hmotu, která nám poslouží jako růžová část Barbinčiných šatů. Z potahovací hmoty vyřízneme uprostřed malý kruh pro pas štíhlé princezny a pak tvar do V, abychom nechaly vyniknout ozdobné volánky.

barbie11

barbie12

Z růžové modelovací hmoty vytvoříme pro Barbie i korzet, dozdobíme drobnými květy a máme hotové celé majestátní roucho hodné titulu princezny.

barbie14

Krásné sladké šaty a uvnitř panenka Barbie. Co víc si může vaše malá přát?

barbie17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *