Známá komická postavička ovečky Shaun ze stejnojmenného animovaného seriálu zaujala nejen dětské publikum, ale našla zalíbení i u dospělých jedinců. Ovečka Shaun má rozpustilou povahu a díky své zvědavosti se často dopouští veselých omylů, při jejichž nápravě jí pomáhá celé ovčí stádo a samozřejmě věrný ovčácký pes Bitzer. Ovečka Shaun je dnes naším hlavním středem zájmu, pokusíme se ji totiž vytvořit.

Ovečka Shaun dort

Ze všeho nejdřív si připravíme korpus, který bude představovat tělo ovečky Shaun.

Ovečka Shaun 01Silikonová formička nám poté poslouží při dekorování její vlny. Poté můžeme přenést potahovací hmotu na korpus. Ovečka Shaun 03

Ovečka Shaun 04

Ovečka Shaun 05

Hlavu ovečky vytvoříme pomocí směsi drobků z piškotů a krému. Zakulacený tvar potáhneme černou potahovací hmotou a oveččino tělo je o hlavu delší (pro připevnění hlavy k tělu použijeme špejle).

Ovečka Shaun 07

Ovečka Shaun 08

Můžeme také rovnou vytvořit ovečce nozdry, kterými jistě ihned přičichne k nějakému novému dobrodružství. K detailnímu tvarování používáme cukrářské kostice.

Ovečka Shaun 09

Ovečka Shaun 10

Aby se ovečka mohla ráno, až Bitzer otevře vrata, rozběhnout s ostatními na pastvu, bude potřebovat samozřejmě nohy. A na nich pěkná kopýtka, jak to takové ty lepší ovečky z farem mívají.

Ovečka Shaun 11

Ovečka Shaun 12

Zbývá doladit podstatné detaily, jako jsou upřímné, velké, oči, uši a nějaké to chmýří vlny na hlavě.Ovečka Shaun 14

Ovečka Shaun 15

Ovečka Shaun si teď vegetí spokojeně na boku, ale je jen otázkou času, kdy ji napadne nějaká nezbednost.

Ovečka Shaun 16

Kvalitní cukrářské hmoty, suroviny a pomůcky nakoupíte v eshopu Timidekor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *