Zdeněk Miler, to jméno zná snad každý, ale děti všech možných národů znají ještě spíš jeho slavnou postavičku krtečka. První díl večerníčku se jmenoval „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ a od té doby uplynulo bezmála 59 let a stále je to jeden z nejoblíbenějších příběhů krtečka a jeho kamarádů ze světa zvířat. Věřím, že ať už máte doma holčičku nebo kluka, dort s krtkem dokáže probudit nadšení v jejich očích. Tak se do toho pusťme.

Krteček 2 14

Ze všeho nejdříve byl na světe krteček, tak to platilo při vzniku večerníčku, tak to bude platit i při vzniku našeho dortu s krtečkem. Potřebujeme tedy modelovací hmotu. Základem nám bude černé krtčí tělíčko, na které pak můžeme postupně přidávat např. šedé bříško a zvídavý červený nos.

Krteček 2 01

Krteček 2 02

Krteček 2 03

Pro krtka jsou samozřejmě velice důležité silné ruce a nohy (dotvoříme pomocí modelovacího nože), díky kterým obratně udělá z hromady hlíny svůj domov. Nakonec zbývají jeho mírumilovné velké oči. 

Krteček 2 05

Jednotlivé tvary přilepíme potravinářským lepidlem.

Krteček 2 06

Krteček 2 07

Krteček 2 08

Krtečka máme, nyní můžeme sladkému krtkovi vyrobit přirozené sladké prostředí.
Nejprve potáhneme korpus, poté nastříkáme korpus fixírkou naplněnou modrou barvou. Dále vytvoříme taktéž modrou barvou i obláčky. Krteček pana Milera má totiž, naštěstí, oproti normálním krtkům tu výhodu, že vidí stejně dobře jako ostatní zvířátka, a proto dokáže ocenit pěkné počasí.

Krteček 2 10

Krteček 2 12

Na spodním okraji dortu vytvoříme trávu pomocí šablony, která k přírodě neomylně patří a na vrch dortu použijeme tutéž šablonu pro dalších pár trsů trávy. Krtečka do měkké travičky usadíme, cítí se tam báječně.

Krteček 2 13

 Necháme kolem něj vyrůst ještě několik kvítek a už je třeba jen nějakého fotografického zařízení, aby byla celá ta nádhera zaznamenána, nejlépe i s oslavencem.

Krteček 2 15
Kvalitní cukrářské hmoty, suroviny a pomůcky nakoupíte v eshopu Timidekor.